אודות

החזון שלנו

עמותת “גב ללוחם”, הינה עמותה ללא מטרות רווח, המיועדת ללוחמים ולוחמות אשר סיימו שירות צבאי מלא, בטווח של שלוש שנים מהשחרור ומעוניינים ברכישת כלים משמעותיים לקראת החיים האזרחיים. אנו מתמקדים בהכנת הלוחמים והלוחמות לחיים העצמאיים בנקודת פתיחה ראויה, תוך הכוונה לעשייה חברתית, כחלק מתהליך יצירת שוויון הזדמנויות בחברה הישראלית

אודותינו

בכל שנה משתחררים במדינת ישראל כ- 12,000 לוחמות ולוחמים אשר יותר מ- 50% מתוכם חיים בפריפריה החברתית או הגיאוגרפית של מדינת ישראל.

אנו, לוחמים ומפקדים בצה”ל, חשנו תוך כדי השירות הצבאי ולאחר שחרורנו, קושי אישי של לוחמות ולוחמים משוחררים במימוש ומיצוי יכולותיהם בעברם לשלב החיים האזרחיים. פעמים רבות הלוחם או הלוחמת שהשתחררו מרגישים כי הם “נתקעו מאחור”.

לאחר השחרור שלנו מצה”ל, החלטנו לעשות מעשה ולהשפיע. לקחת אחריות ולהקים גוף, שכל מהותו נתינה בחזרה עבור אותם צעירות וצעירים שנתנו כל כך הרבה עברונו, אזרחי מדינת ישראל.

בשנת 2018 הקמנו את עמותת “גב ללוחם”, אשר פועלת לטובת לוחמות ולוחמים אשר השתחררו משירות צבאי. החלטנו להתמקד בלוחמות ולוחמים אשר הגיעו מרוחב הקשת הגיאורפית והחברתית של מדינת ישראל, וסיימו שירות מלא  על אף הקשיים הרבים מבית ומחוץ הכרוכים בדבר, ולספק את קרש הקפיצה עבורם על מנת שיתחילו את חייהם העצמאיים בנקודת פתיחה שווה לכלל המשתחררים

 

 

מטרותינו

שוויון הזדמנויות ללוחמים משוחררים

בחברה הישראלית

קמפיין שגרירים גב ללוחם

23/11/21-4/12/21

תנו גב ללוחם ויחד נסלול להם את הדרך לאזרחות