אודות גב ללוחם

החזון שלנו

“גב ללוחם”, הינה עמותה ללא מטרות רווח, המיועדת ללוחמים ולוחמות אשר סיימו שירות צבאי מלא, בטווח של 5 שנים מהשחרור ומעוניינים ברכישת כלים משמעותיים לקראת החיים האזרחיים. 

אנו מתמקדים בהכנת הלוחמים והלוחמות לחיים העצמאיים בנקודת פתיחה ראויה תוך יצירת קהילת בוגרים הפועלת למען שינוי ושוויון חברתי ומקדמת כל אחד ואחת מבוגרי התוכנית.

בכל שנה משתחררים במדינת ישראל כ- 12,000 לוחמות ולוחמים אשר יותר מ- 50% מתוכם חיים בפריפריה החברתית או הגיאוגרפית של מדינת ישראל.

אנו, לוחמים ומפקדים בצה”ל, חשנו תוך כדי השירות הצבאי ולאחר שחרורנו, קושי אישי של לוחמות ולוחמים משוחררים במימוש ומיצוי יכולותיהם בעברם לשלב החיים האזרחיים. פעמים רבות הלוחם או הלוחמת שהשתחררו מרגישים כי הם “נתקעו מאחור”.

לאחר השחרור שלנו מצה”ל, החלטנו לעשות מעשה ולהשפיע. לקחת אחריות ולהקים גוף, שכל מהותו נתינה בחזרה עבור אותם צעירות וצעירים שנתנו כל כך הרבה עברונו, אזרחי מדינת ישראל.

בשנת 2018 הקמנו את עמותת “גב ללוחם”, אשר פועלת לטובת לוחמות ולוחמים אשר השתחררו משירות צבאי. 

החלטנו להתמקד בלוחמות ולוחמים אשר הגיעו מרוחב הקשת הגיאורפית והחברתית של מדינת ישראל, וסיימו שירות מלא  על אף הקשיים הרבים מבית ומחוץ הכרוכים בדבר, ולספק את קרש הקפיצה עבורם על מנת שיתחילו את חייהם העצמאיים בנקודת פתיחה שווה לכלל המשתחררים.

המטרות שלנו

שיפור מעמד הלוחם בחברה הישראלית- העצמת משתתפי התוכנית מבחינה אישית ומקצועית, על ידי הענקת ידע ולימוד כישורי חיים אשר יאפשרו את מיצוי היכולות האישיות.

קביעת שלב “מצוק השחרור” כשלב קריטי וחשוב בחברה הישראלית - הקניית כלים וידע שיסייעו למשתתפים בבחירת הקריירה הנכונה ובחשיפה לאפשרויות שעומדות לפניהם בחיים האזרחיים

סיוע בסגירת פערים ובמתן שוויון הזדמנויות ללוחמים ולוחמות בחברה הישראלית - יצירת קהילת בוגרים הפועלת למען שינוי ושוויון חברתי ומקדמת כל אחד מבוגרי התוכנית.

לוחמים ולוחמות בסדיר ובמילואים

מוטרדים מבעיות באזרחות צוות המומחים של עמותת גב ללוחם ממתינים לכם לכל הפתרונות בשיחת טלפון אחת

▪הכוון תעסוקתי ▪אקדמיה ▪ייעוץ פיננסי/ משכנתאות ▪דיני עבודה ▪ייעוץ פסיכולוגי